Dan Petrescu, neplăcut surprins de arbitrajul de la meciul cu Pafos din calificările Conference League. Dan Petrescu:” M-a îngrijorat arbitrajul, mi s-a părut că e cipriot”

CFR Cluj s-a impus în prima manșă cu Pafos FC din Play-Off-ul pentru Conference League cu scorul de 1-0, unciul gol al partidei fiind înscris de jucătorul kosovar Meirton Korenica în minutul 16 al confruntării. În ciuda victoriei, antrenorul CFR-ului, Dan Petrescu, a contestat numeroase decizii de arbitraj din partea centralului sârb Novak Simovic, care i-a acordat cartonașul roșu lui Ciprian Deac pentru un fault în minutul 40, obligându-i pe clujeni să evolueze în inferioritate numerică mai mult de jumătate din timpul regulamentar.

”M-a îngrijorat arbitrajul, mi s-a părut că e cipriot, nu am mai văzut aşa de mult. Bine că am rezistat, cred că aţi văzut calitatea lor, mai ales cei brazilieni. Am avut noroc, fără noroc nu poţi să câştigi meciuri în Europa 11 contra 10. Băieţii merită felicitări pentru că am stat compacţi şi au scos un rezumat mare.

Mă îngrijorează meciul următor din campionat, din acest motiv am şi rămas pe teren acum, am făcut antrenament cu cei care nu au jucat azi.”, a transmis tehnicianul clujenilor, Dan Petrescu în urma partidei din Gruia din Play-Off-ul Conference League.

sursa:primasport.ro