Remiză pentru Universitatea Cluj în meciul cu Universitatea Craiova. Clujenii rămân neînvinși pe teren propriu în acest sezon

Universitatea Cluj a remizat, scor 1-1, în partida jucată pe teren propriu împotriva Universității Craiova din etapa a 10-a Superligii. Gazdele au reușit să deschidă scorul prin Mamadou Thiam (39′) însă oltenii au reușit să egaleze prin japonezul Takuto Oshima (63′). În urma rezultatului înregistrat clujenii rămân neînvinși în actualul sezon

La finalul partidei antrenorul Universității Cluj, Ioan Ovidiu Sabău, s-a arătat dezamăgit de prestația modestă a jucătorilor săi în doua parte a jocului fiind de părere că formația sa ar fi putut gestiona diferit finalul meciului.

”Am scăzut uşor intensitatea, dar nu e uşor, am jucat cu Craiova, te poate pune în dificultate. Dacă noi ţineam mai mult de mingea, câştigam şi azi. Dar s-a descurcat bine Craiova, poate şi pe fondul nostru de oboseală. Jucătorii sunt foarte supăraţi. Dacă arătam şi în repriza a doua cum am arătat în prima, câştigam.

Trebuie să jucăm cum am jucat cu Rapid. Sunt multe motive pentru care nu am reuşit să ţinem de minge. Analizăm de ce nu am ţinut de minge în repriza a doua. Adversarul ne-a şi lăsat să construim. Poate e presiune, e teamă.”, a transmis tehnicianul în vârstă de 56 de ani la flash-interviurile din urma partidei.

Formația clujeană încheie astfel etapa pe primul loc în clasamentul Superligii, cu 22 de puncte acumulate după 10 partide disputate și la 5 puncte distanță de Oțelul Galați, echipa aflată pe locul secund al clasamentului Superligii.