U Cluj începe noul sezon cu un egal în fața Campioanei FCSB. Ioan Ovidiu Sabău: ”Rezultat echitabil. Suntem la 60-70% din potențial”

Universitatea Cluj a remizat, scor 1-1, în meciul din prima etapă a noului sezon competițional împotriva lui FCSB campioana din ediția precedentă. Bucureștenii au deschis scorul în repriza secundă prin Alexandru Musi (51′) care a înscris dintr-o execuție spectaculoasă din afara careului cu piciorul stâng însă oaspeții au reșușit să egaleze după doar 6 minute dintr-un penalty tarnsformat de Dan Nistor după un fault în careu asupra lui Bettaieb.

”Când nu ai o pregătire bună şi ai teamă de a te demarca, când suntem destul de lent şi avem mingi uşor pierdute, sunt semne clare că mai avem de lucru şi că avem probleme de ordin fizic.

Când eşti obosit, nu ai echilibru. Dacă era alta pasa, sigur ajungeam în poziţii de 1 la 1 cu portarul advers. Totuşi, este un rezultat echitabil, a fost un adversar dificil FCSB. Suntem d-abia la 60-70% din potenţial.

E un punct important, ne dă încredere. Sper ca şi ceilalţi jucători să se integreze rapid. Au şi ei nevoie de jocuri. Mai trebuie să vină vreo trei jucători, căutăm.”, a declarat la finalul partidei antrenorul clujenilor Ioan Ovidiu Sabău.

sursa:primasport.ro