Victorie pentru CFR Cluj în duelul cu FC Botoșani! Djokovic a marcat primul gol de la revenire

CFR Cluj a câștigat pe teren propriu cu scorul de 3-0 partida împotriva lui FC Botoșani din cadrul etapei cu numărul 7 din Superligă. Clujenii au deschis scorul în minutul 52 prin francezul Nkololo iar ”veteranul” Djokovic a majorat avantajul clujenilor în minutul 70 cu prima sa reușită de la revenirea sub comanda lui Dan Petrescu. Ultimul gol al partidei a fost marcat de tânărul Robert Filip care și-a trecut în cont prima reușită în tricoul formației clujene.

Mijlocașul sârb Damian Djokovic s-a bucurat de prima sa reușită după revenirea la CFR Cluj dar și de rezultatul obținut. Acesta recunoaște că nu se află încă la capacitate maximă din cauza lipsei de jocuri, motiv pentru care a abordat cu reținere partida cu Botoșani.

”Mă bucur că am marcat golul. Acum avem meciul anului şi trebuie să intrăm concentraţi şi să câştigăm.

A fost un start de joc cu 11 jucători care nu prea au jucat împreună, dar avem un stil de joc. E important că am luat trei puncte, cred că e şi antrenorul fericit. Mă bucur că am venit aici, cred că pe terenul ăsta m-am bucurat cel mai mult de fotbal. Mi-a fost şi frică să dau în minge, că după o pauză lungă era să mă şi accidentez.”, a declarat Damian Djokovic după ce a marcat cel de-al 14 său gol pentru formația din Gruia.

sursa:primasport.ro